Що таке сиситема MOLLE

M.O.L.L.E. – (Modular Lightweight Load-carrying Equipment – англ.) – Модульне полегшене (легковаге) Розвантажувальне Спорядження. Розроблена військовими фахівцями США для потреб армії. Точну дату розробки та початку застосування технології MOLLE назвати складно – все таки це військова розробка, однак деякі джерела відносять появу технології MOLLE до 1997-1998 років.

MOLLE являє собою особливу технологію модульних систем перенесення бойового, тактичного та вантажного спорядження. Основу MOLLE становить метод жорсткого кріплення підсумків, кобур, піхов, а також інших необхідних аксесуарів до розвантажувальних жилетів, рюкзаків та поясів за допомогою нашитих драбинкою міцних нейлонових строп (PALS або Pouch Attachment Ladder System). Дана система дозволяє закріплювати необхідне спорядження як завгодно, де завгодно і в самій зручній для бійця комбінації.

PALS або Pouch Attachment Ladder System (дослівно перекладається з англійської як сходова система кріплення підсумків) – являє собою конкретний тип кріплення, а саме модульну систему кріплення спорядження за допомогою строп шляхом послідовного пропускання поперечного ремінця, пришитого на задній стінці подсумка через осередки поперечних ремінців, нашитих на задній стінці подсумка і платформі. Стандартна ширина стропи, використовувана в даній системі кріплення становить 1 дюйм (приблизно 25 мм), ширина осередку 1,4 дюйма (35-38 мм). Дані параметри системи PALS дозволяють використовувати спорядження найбільш ефективно і довговічно. Незначні зміни параметрів осередку не позначаються на ефективності системи PALS. Згодом на основі PALS були створені інші системи кріплення спорядження, проте всі вони так чи інакше доповнюють систему PALS і особливого інтересу не представляють. Зручність і практичність MOLLE полягає в можливості легко комбінувати і, при необхідності, змінювати набір необхідних підсумків та аксесуарів, підбираючи спорядження відповідно до поставленого бойового завдання.

LEAVE A COMENT